دانلود گلچین اهنگ رقص عروس و داماد در تالار
دانلود گلچین اهنگ رقص عروس و داماد در تالار

دانلود گلچین آهنگ بی کلام غمگین معروف مذهبی 1402
دانلود گلچین آهنگ بی کلام غمگین معروف مذهبی 1402

دانلود گلچین اهنگ شاد قدیمی کوچه بازاری
دانلود گلچین اهنگ شاد قدیمی کوچه بازاری

بهترین ابزارهای آنلاین مدیریت شبکه های اجتماعی

استخدام ادمین اینستاگرام

بهترین ابزارهای آنلاین مدیریت شبکه های اجتماعی

در دنیای امروز، شبکه‌های اجتماعی یکی از مهم‌ترین ابزارهای ارتباطی و بازاریابی هستند. کسب‌و‌کارهای کوچک و بزرگ از شبکه‌های اجتماعی برای ایجاد ارتباط با مشتریان، افزایش آگاهی از برند و فروش محصولات و خدمات خود استفاده می‌کنند. دراین‌بین، ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی می‌توانند به شما کمک کنند تا شبکه‌های اجتماعی خود را به شکلی ساده‌ و کارآمد مدیریت کنید.

ازآنجایی‌که مدیریت چندین حساب کاربری در شبکه‌های اجتماعی مختلف می‌تواند کاری زمان‌بر و دشوار باشد، در این مقاله به معرفی برخی از بهترین ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی می‌پردازیم. پس با مطالعه این مطلب همراه ما باشید.

ویژگی‌های یک ابزار مدیریت شبکه‌های اجتماعی خوب

امروزه با ظهور شبکه‌های اجتماعی، تأثیر فعالیت‌های مرتبط با حوزه بازاریابی دیجیتال (دیجیتال مارکتینگ) و اینفلوئنسر مارکتینگ بیش‌ازپیش موردتوجه مدیران و صاحبان کسب‌وکارهای مختلف قرارگرفته است.

این در حالی است که برای مدیریت موثر فعالیت‌ها در سوشال مدیا، به مجموعه‌ای از ابزارها نیاز خواهد بود. درنتیجه اگر به‌عنوان یک مدیر یا ادمین در فضای مجازی فعالیت دارید، باید با بهترین ابزارهای مدیریت شبکه‌ های اجتماعی و ویژگی‌های آن‌ها آشنا باشید.

همچنین اگر به دنبال ارسال رزومه کاری خود به آگهی‌های استخدام ادمین هستید، بهتر است قبل از شرکت در جلسه مصاحبه شغلی با این ابزارها آشنا باشید. جدیدترین فرصت های شغلی ادمین اینستاگرام را در این سایت کاریابی معتبر مشاهده کنید. در ادامه، برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک ابزار مناسب برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی آورده شده است:

پشتیبانی از چندین شبکه اجتماعی

بهترین ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی امکان مدیریت چند حساب کاربری در شبکه‌های اجتماعی مختلف را برای کاربران خود فراهم می‌کنند. در حقیقت یک ابزار مناسب باید از شبکه‌های اجتماعی اصلی مانند توییتر، اینستاگرام، فیس‌بوک، لینکدین و یوتیوب پشتیبانی کند.

امکان زمان‌بندی پست‌ها

ویژگی دیگری که برای بهترین ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی ذکر می‌شود، امکان زمان‌بندی انتشار پست‌ها در سوشال مدیا (social media) است. نرم افزار مدیریت صفحات مجازی باید به شما این امکان را بدهد که پست‌های خود را از قبل برنامه‌ریزی کرده و در زمان‌های مناسب منتشر کنید.

امکان مشاهده آمار و آنالیز عملکرد

امکان مدیریت تعاملات در سوشال مدیا یا شبکه‌های اجتماعی، از دیگر ویژگی‌های برجسته برای بهترین ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی است. نرم افزار مدیریت و پایش شبکه های اجتماعی باید به شما این امکان را بدهد که پاسخ‌های کاربران را در پست‌های خود مشاهده ‌کرده و مدیریت کنید.

همچنین امکان تحلیل داده‌ها از دیگر مزایای استفاده از نرم افزار مدیریت صفحات مجازی است. بهترین این ابزارها باید به شما این امکان را بدهند که داده‌ها و آنالیز مربوط به عملکرد پست‌های خود را مشاهده کنید. در این صورت می‌توانید استراتژی خود را بهبود بخشید.

برخی از بهترین ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی

مدیریت شبکه‌های اجتماعی کار دشواری است، به‌خصوص اگر کسب‌و‌کاری داشته باشید که در چندین شبکه اجتماعی فعالیت می‌کند. به همین دلیل در ادامه، به معرفی برخی از بهترین ابزارهای آنلاین مدیریت شبکه‌های اجتماعی می‌پردازیم.

ذکر این نکته ضروری است که موارد مورداشاره در ادامه این مقاله، تنها چند نمونه از ابزارهای مدیریت شبکه‌های اجتماعی هستند. توصیه ‌می‌شود که قبل از استفاده از هر ابزار، نیازهای خود را موردبررسی قرار دهید. همچنین از نمونه‌های رایگانی که در دسترس کاربران قرار دارند، استفاده کرده و بهترین ابزار را برای کسب‌وکار خود پیدا کنید.

پایش شبکه های اجتماعی با Hootsuite

Hootsuite یکی از محبوب‌ترین ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی است که به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا به‌طور هم‌زمان، در چندین شبکه اجتماعی فعالیت کنند. این ابزار دارای طیف گسترده‌ای از ویژگی‌ها و قابلیت‌ها است، ازجمله:

 • زمان‌بندی پست‌ها: شما می‌توانید زمان انتشار پست‌های خود را در شبکه‌های اجتماعی مختلف از قبل برنامه‌ریزی کنید. این ابزار به شما این امکان را می‌دهد تا محتواهای خود را به شکل منظم در شبکه‌های اجتماعی مختلف منتشر کنید.

 • تجزیه‌و‌تحلیل: شما می‌توانید آنالیز و گزارش‌های دقیقی از عملکرد خود در شبکه‌های اجتماعی دریافت کنید.

 • همکاری تیمی: شما با استفاده از این ابزار می‌توانید با اعضای تیم خود برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی همکاری کنید.

Buffer

Buffer یکی دیگر از ابزارهای محبوب و پرطرفدار برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی است که به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا محتوای خود را به‌طور موثرتری در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنند. این ابزار همانند مدیریت صفحات مجازی Hootsuite، دارای ویژگی‌هایی مانند‌ امکان زمان‌بندی پست‌ها و ارائه گزارش‌‌های آماری از داده‌های سوشال مدیا (social media) است.

Sprout Social

Sprout Social یکی دیگر از ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی است که به کسب‌و‌کارها کمک می‌کند تا تعامل با مشتریان را بهبود بخشند. این ابزار قدرتمند دارای ویژگی‌های زیر است:

 • تجزیه‌و‌تحلیل: شما می‌توانید گزارش‌های دقیقی از تعاملات خود با مشتریان در شبکه‌های اجتماعی دریافت کنید.

 • پاسخ به نظرات و پیام‌ها: با استفاده از Sprout Social می‌توانید به نظرات و پیام‌های مشتریان در شبکه‌های اجتماعی مختلف به‌سرعت و به‌راحتی پاسخ دهید.

 • مدیریت بحران: در صورت لزوم، شما می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی به‌سرعت واکنش نشان دهید.

Agora Pulse

Agora Pulse یک ابزار مدیریت شبکه‌های اجتماعی جامع است که به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا تمام جنبه‌های حضور خود در شبکه‌های اجتماعی را مدیریت کنند. این ابزار دارای ویژگی‌هایی مانند امکان زمان‌بندی پست‌ها و تهیه گزارش‌های آماری دقیق است. همچنین با استفاده از این ابزار، شما می‌توانید کمپین‌های تبلیغاتی خود را در سوشال مدیا مدیریت کنید.

CoSchedule

CoSchedule یکی دیگر از ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی و محتوا است که به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا محتوای خود را به‌طور موثرتری در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنند. با استفاده از این ابزار شما می‌توانید عملکرد خود را در سوشال مدیا آنالیز کرده و با اعضای تیم خود، برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی همکاری کنید.

نرم افزار مدیریت Zoho

یکی دیگر از ابزارهایی که برای مدیریت فعالیت کسب‌وکارها در فضای مجازی مورداستفاده قرار می‌گیرد، نرم‌افزار Zoho است. با استفاده از این ابزار، شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف می‌توانند به‌راحتی فعالیت‌های خود را در سوشال مدیا توسعه دهند.

همچنین، این ابزار به کسب‌وکارها این اجازه را می‌دهد تا انواعی از پروژه‌ها، ایمیل‌ها و وبینارهای خود را مدیریت کنند. به همین دلیل شاید بتوان Zoho را به‌عنوان بهترین ابزار همه‌کاره معرفی نمود.

ابزار social pilot

چنانچه کسب‌وکار کوچکی دارید، می‌توانید از social pilot برای مدیریت فعالیت‌های خود در شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید؛ چراکه این برنامه در پایین‌ترین سطح خود، اجازه دسترسی به سه کاربر را می‌دهد. همچنین، یک دوره آزمایشی 2 هفته‌ای برای استفاده رایگان از social pilot در دسترس کاربران قرار دارد. از دیگر ویژگی‌های social pilot می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان زمان‌بندی نامحدود

 • امکان آنالیز فعالیت‌ها در شبکه‌های اجتماعی

 • برنامه‌ریزی انبوه

 • افزونه مرورگر

ابزار مدیریت صفحات مجازی social oomph

ابزار مدیریت صفحات مجازی social oomph را می‌توان یکی دیگر از ابزارهای موجود برای مدیریت فعالیت‌ها در توییتر، لینکدین، پینترست و فیس‌بوک دانست. این ابزار نیز همانند ابزارهای مورداشاره در بخش‌های قبل، امکان آنالیز عملکرد و زمان‌بندی برای انتشار محتوا را در اختیار شما قرار می‌دهد.

نوین هاب (NovinHub)

اگر به دنبال یک پلتفرم ایرانی برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی خود هستید، نوین هاب می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. همچنین، این ابزار قابلیت ادغام‌شدن با ابزارهای دیگر مانند Google Drive، Grammarly، Canva، Chat GPT و Dropbox را دارا است. از دیگر امکانات و ویژگی‌های این پلتفرم ایرانی برای مدیریت سوشال مدیا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قابلیت ایجاد گروه کاری و اعطای دسترسی به اعضا

 • امکان انتشار انواعی از محتوا شامل عکس، فیلم، استوری، فایل و متن

 • امکان دانلود کامنت و دایرکت در قالب یک فایل

 • قابلیت زمان‌بندی برای انتشار یا حذف پست‌ها

جمع‌بندی

شبکه‌های اجتماعی یکی از مهم‌ترین ابزارهای بازاریابی و ارتباط با مشتریان در دنیای امروز هستند. کسب‌و‌کارهای کوچک و بزرگ برای حضور فعال و موثر در این پلتفرم‌ها نیاز به ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی دارند. این ابزارها به کسب‌و‌کارها کمک می‌کنند تا چند حساب کاربری در شبکه‌های اجتماعی مختلف را به‌آسانی مدیریت کرده و برای انتشار محتوای خود، به شکل دقیقی برنامه‌ریزی کنند.

همچنین، ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی تعامل با مشتریان را بهبود می‌بخشند و از نتایج فعالیت‌های کسب‌وکارها در شبکه‌های اجتماعی گزارش ارائه می‌دهند. در این مقاله با بررسی ویژگی‌های یک ابزار مناسب برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی، به معرفی بهترین ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی پرداختیم.

تایید خرابی لینک

آیا مطمئن هستید که لینک مورد نظر شما خراب است؟

تایید خرابی لینک

با موفقیت گزارش شد !

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !