آهنگ های پیشنهادی

       

تاکنون ترفندهای زیادی برای یادگیری بهتر زبان خارجی را یاد داده ایم اما در این مطلب می خواهیم اشتباهاتی که باید از آنها دوری کنید را یاد می دهیم. دانش‌آموزان و دانش‌آموزان زمان، تلاش و پول را صرف یادگیری و بهبود مهارت‌های ارتباطی خود می‌کنند و شانس بیشتری در تجارت بین‌المللی به دست می‌آورند. با این حال، فرآیند یادگیری یک کار بسیار پیچیده است و به دلیل اشتباهات انجام شده در سطح روش تلقین یا آموزش، فراگیری یک زبان خارجی دشوارتر می شود. آزمون PET

پژوهشگران درباره اشتباهات یادگیری چه می گویند؟

در حالی که اشتباه کردن هنگام تلاش برای تسلط بر زبان ممکن است غیر شهودی به نظر برسد، اجازه دادن به زبان آموزان آزادانه برای برقراری ارتباط و مذاکره درباره معنای کلید موفقیت است. یادگیرنده‌ای که زیاد ارتباط برقرار می‌کند و در عین حال چند اشتباه انجام می‌دهد، نسبت به یادگیرنده‌ای که خیلی کم ارتباط برقرار می‌کند، به دلیل ترس از انجام هر یک از آنها، اعتماد به نفس بیشتری برای برخورد با موقعیت‌های واقعی ایجاد می‌کند. به عنوان مثال، در آموزش زبان ارتباطی، معلم وظیفه دارد هم زبان آموز را تشویق کند تا خود را بیان کند و هم بازخورد اصلاحی را به گونه ای ارائه دهد که مانعی برای برقراری ارتباط نباشد (مثلاً برندل 2008).

این به این معنی است که اگر زبان آموزی بگوید، “من دیشب به شنا رفتم”، پاسخ دادن با “اوه، چه خوب است، شما شنا کردید” بسیار موثرتر است. بعد از آن چه کردی؟» به جای «نه! رفتی شنا! از گذشته ساده برای رویدادهای گذشته استفاده کنید! – اولی یادگیرنده را تشویق می کند که روایت خود را ادامه دهد، در حالی که دومی احتمالاً باعث می شود که یادگیرنده در مسیر خود توقف کند، زمینه را دوباره ارزیابی کند و قبل از بیان دوباره خود در آینده دو بار فکر کند. ، از ترس اشتباه دوباره. البته معلمان باید مراقب باشند که طوطی وار همه چیزهایی را که دانش آموزان می گویند به این شکل پشت سر نگذارند، اما این تکنیک می تواند روش موثری برای تایید محتوای پاسخ دانش آموز باشد و در عین حال بازخوردی در مورد دقت ارائه دهد. تفاوت آیلتس و تافل

4 اشتباه رایج زبان آموزان

1-به طور همزمان، برخی از زبان شناسان بر این عقیده بودند که مراحل یادگیری یک زبان خارجی همانند فراگیری زبان مادری است. تحقیقات ثابت می کند که این ادعا درست نیست (الیس، 19::). به عنوان مثال، کودک در مراحل فراگیری زبان مادری از روشی به نام “بیش از حد” استفاده می کند. به عنوان مثال، کلمه پدر را می توان برای هر سالمندی مانند سن پدرش به کار برد، و این در مورد بزرگسالان زبان خارجی اصلاً اتفاق نمی افتد. از طرفی می تواند روی تکنیک شناسایی تمرکز کند. کلمه سگ برای یک نوع سگ که قبلا با آن در تماس بوده تلفظ می شود و شامل انواع دیگر نمی شود. نمونه های دیگری نیز وجود دارد که در مقاله ای که به تفاوت های فراگیری زبان مادری و یادگیری زبان خارجی اختصاص دارد، فهرست خواهیم کرد. 2

2-محتوا خارج از واقعیت زبان آموز است یا وارداتی است، توجه می کنیم که گروهی از کتاب های درسی یا کتاب های یادگیری زبان های خارجی که محتوا و حفظ آنها با واقعیت زبان آموز فاصله دارد. کلمات یا عبارات جدید خالی از محتوای خود هستند و به دلیل تفاوت فرهنگ کتاب با فرهنگ زبان آموز، درک و استفاده از آنها برای زبان آموز مشکل است. همچنین لازم است بخشی از یادگیری رسمی که مربوط به تغییرات جامعه است اضافه شود. به عنوان مثال، بهتر است واژگان یا عبارات مربوط به ویژگی و واقعیت محلی را آموزش دهید، مانند استفاده از واژگان مربوط به سفر و سرگرمی ها در فصل تابستان.

3-وابستگی زیاد و کامل به آموزش گرامر برنامه ها و توصیه هایی وجود دارد که به شدت بر یادگیری گرامر تمرکز می کنند و این خوب نیست. گرامر به طور محدود به زبان آموز در فرآیند درک، تولید و ارتباط کمک می کند. زبان شناسان توصیه می کنند که روی واژگان یا عبارات ساده، به ویژه واژگان ملموس، مانند اسم ها، افعال و توصیف هایی که بیشتر در زندگی روزمره استفاده می شوند، تمرکز کنید. با اتخاذ این روش، یادگیرنده به راحتی می تواند دیگری را درک کند یا بدون در نظر گرفتن یا توجه به اشتباهات زبانی، جملات ساده و مفیدی تولید کند. از سوی دیگر، اشتباهات به ویژه در مراحل اولیه، یکی از مهم ترین کلیدهای یادگیری هستند. 4. روی اشتباهات تمرکز کنید.

4- روی اشتباهات خود بیش از حد تاکید نکنید. در ابتدا، برخی از افراد زمانی که زبان آموز قصد ساخت جمله ای یا بیان ایده ای را دارد، تمام اشتباهات زبانی را تصحیح می کنند و بر روی آنها تمرکز می کنند و اینها از جمله دلایلی است که باعث می شود زبان آموز اعتماد به نفس خود را از دست داده و از بیان و تولید جملات خودداری کند. بنابراین، بهتر است از این اشتباهات چشم پوشی کنیم و در عین حال احتیاط کنیم که وقتی برخی از خطاها اضافی هستند، ممکن است مداخله ای برای جلوگیری از فسیل شدن صورت گیرد. تنظیمات و اصلاحات در مراحل پیشرفته یادگیری بیشتر مورد نیاز است.

در پایان دلایل دیگری نیز وجود دارد که در مقاله ای دیگر به آنها اشاره خواهیم کرد و مربوط به روش های یادگیری و نقش سن و هوش های چندگانه در تعیین کیفیت و سرعت یادگیری است.

برای دانلود آهنگ بر روی لینک زیر کلیک کنید.

۱۸ اسفند ۱۴۰۰ 24 بازدید 0
نظرات
بیپ موزیک